Kuzhinieri shqiptar përmendet nga moderatorja e famshme Ellen DeGeneres

Afrim Avdyli

Emrat shqiptarë vazhdojnë të jenë akoma në qendër të vëmendjes dhe kësaj rradhe në kulinari.

Afrim Avdyli ka 20 vite që punon si kuzhinier duke e filluar në një moshë të re dhe me shumë vështirësi.

Për të, kuzhina është vet jeta, ajo që bashkon familjarët e miqtë, thjesht është dhoma ku krijohet magjia, shkruan media kosovare.

Avdyli gjatë fillimeve të tij, sigurisht që është përballur me shumë sfida, por ai tanimë njihet si artist në kuzhinë dhe një detajist i shkëlqyer i gatimit.

Një dele e realizuar me lulelakër ishte inspirim për faqen zyrtare të “The Ellen Show” që të krijojnë një shkrim shumë të lezetshëm.

“Si ta bëjmë konfuz një vegan” ishte mbishkrimi i fotografisë së publikuar në rrjetin social instagram i cili ndiqet nga mbi 3 milionë njerëz.

Foto nga faqja e "Ellen Show"

  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika