'Lajm i mirë...', vendimi i Gjykatave për Sakon dhe Kajmakun, reagon Maliqi: E drejta vonon por nuk harron

"Lajm i mirë për shqiptarët. Gjykata e Durrësit dhe e Tiranës godet zgjedhjet farsë moniste të 30 Qershorit" kështu e ka cilësuar deputeti Lefter Maliqi vendimin e Gjykatave për të mos legjitimuar emrin e Valbona Sakos si kryebashkiake e Durrësit dhe atë të Tiranës duke thënë se nuk kanë kompetenca për kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, duke ia kaluar Gjykatës Administrative.

Sipas Maliqit sot ka triumfuar drejtësia pasi kryebashkiakët e PS u zgjodhën kundër ligjit dhe kundër dekretit të Presidentit Meta.

Postimi i plotë:

Lajm i mire per shqiptaret. Gjykata e Durresit dhe e Tiranes godet zgjedhjet farse moniste te 30 Qershorit. Drejtesia triumfoj sot me mos njohjen nga Gjykata e Tiranes dhe Durresit te Kryebashkiakeve,ne kundershtim me ligjin ,dekretin e Presidentit dhe rregjistrimin jashte ligjit te Partise Bindja Demokratike.E drejta vonon por nuk harron.I bej thirrje gjykatësve te mbrojne ligjin,te mos tremben nga kercenimet mafioze nga gjoja vetingu i Partise ( Rilindjes ) por te mbrojne shtetin ligjor.Populli eshte sot me shume se kurre optimist per te ardhmen drejt BE me zgjedhje te lira,te ndershme,gjithëperfshirese.Kam besim dhe Gjykatat e tjera ne cdo Bashki do jene ne sikron me ligjin dhe te verteten duke mos i njohur nga ligjore Kryebashkiaket e rinj te dal nga votime moniste dhe te paligjshme.Populli sot me shume se kurre eshte me Gjyqtaret e ndershem si rasti i Tiranes dhe Durresit.

 • Sondazhi i ditës:

  Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento

Komente

 • Lalka i Radanecit: 17/07/2019 17:59

  Po loqke pe tamami ky.SI panxhar Maliqi e ka koken Lefter Maliqi

  Përgjigju
 • Alidemsi vjeter: 17/07/2019 16:08

  Filloi ky Gorja e Otllakes te kuise si Qente e "Bregut te lumit"....

  Përgjigju
 • Maliq Mavria: 17/07/2019 16:06

  I shkare komplet

  Përgjigju
 • Debili: 17/07/2019 15:59

  Ky qenka i roitur fare nga trute e kokes,ky qenka monster,e ka zevendesuar fiks Berishe kriminelin ne foltore,ik o Maliq se na cave bythen

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rikthehet tregu i frutave -perimeve në Sheshin e Flamurit, tregtarët: Të vihet pastërti, duhet patjetër një çezmë uji dhe një banjo