Lavrov nga Asambleja e OKB-së: Perëndimi do të fshijë Rusinë nga harta! BE e nënshtruar nga diktatura amerikane

 Lavrov nga Asambleja e OKB-së: Perëndimi do të fshijë Rusinë nga harta! BE e nënshtruar nga diktatura amerikane

1664047938_lavror.jpg

Nga ana tjetër, ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov duke folur në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork ka folur me tone të ashpra kundër SHBA-së, duke thënë se duan të fshijnë Rusinë nga harta.

"Në Perëndim ka një rusofobi groteske". Ajo që duan të bëjnë perëndimorët nuk është të na mposhtin. Ata duan të na heqin nga harta, të na fshijnë nga hartat. Në vend të dialogut ne duhet të përballemi me dezinformatat dhe gënjeshtrat e Perëndimit që minojnë besimin në ligjin ndërkombëtar dhe institucionet ndërkombëtare. Ka një diktaturë në Uashington dhe Evropa është e nënshtruar, Shtetet e Bashkuara janë pjesë e konfliktit në Ukrainë”, tha Sergei Lavrov.


Lajmi kryesor:

Lavrov në OKB: BE e nënshtruar nga diktatura amerikane! Zelensky: Putini Po ju dërgon të vdisni!Moska shkarkon një gjeneral, në vend të tij ‘kasapi i Mariupolit’


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Gjykata belge pezullon marrëveshjen e shkëmbimit të të burgosurve me Iranin

Gjykata belge pezullon marrëveshjen e shkëmbimit të të burgosurve me Iranin