Lavrov: Populli ukrainas do të çlirohet nga sundimtarët neonazistë

Lavrov: Populli ukrainas do të çlirohet nga sundimtarët neonazistë

1669463174_lavrov.PNG

Ditën e sotme, Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, deklaroi se populli ukrainas meriton të jetojë në paqe pranë vëllezërve të tyre slave.

Sipas tij, ndryshimet që çuan në situatën aktuale në Ukrainë nuk ndodhën “pa ndikimin e forcave të jashtme”, raportojnë mediat e huaja.

“Populli ukrainas do të çlirohet nga sundimtarët neonazistë, ai meriton të jetojë në paqe dhe prosperitet pranë vëllezërve të tyre slave. Nazizmi është bërë teoria dhe praktika që karakterizon qeverinë aktuale të Ukrainës”, tha Lavrov.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Rikthehet energjia elektrike, 32 viktima nga bombardimet ruse në Kherson! Plani i ri i Putinit, atentat Lukashenkos


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat