Lefter Maliqi: Të ngrihet populli, vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme! PS synonte të godiste LSI, por ajo mbijetoi me 108 mijë vota

Në një konferencë për mediet deputeti aktual i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi, ndërsa akuzoi se Partia Socialiste se sipas tij ka manipuluar zgjedhjet e 25 prillit, bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme.

Maliqi deklaroi se qëllimi i PS ishte të godiste LSI-në. Por megjithatë, ai shton se ajo sipas tij mbijetoi me 108 mijë vota.

 “Oligarkët, krimin, bandat, kapjen dhe përdorimin e policisë. Dua të them që me datë 26 në mbrëmje, kreu i mafies dhe rilindjes doli i qeshur për të festuar fitoren, duke iu lutur Zotit. Por në fakt fitorja erdhi nga bandat. Kjo qeveri kriminale, në bashkëpunim me bandat, duke përdorur makinat e policisë së shtetit, evidentuan në mënyrë masive me patronazhistët e tyre spiunë, të gjithë mbështetësit, votuesit e LSI dhe synimi i tyre ishte të godisnin sa më pak PD dhe të godisnin LSI. Por megjithatë, LSI mbijetoi me 108 mijë vota.

Këto zgjedhje nuk do të njihen, sepse ishin krim i mirëfilltë elektoral. I bëj thirrje opozitës së bashkuar, të bëhet cdo rinumërim i kutive, sepse e dinë që masakra zgjedhore ishte para dhe gjatë procesit të numërimit. U kapën makina me ushqime, liste votuesish, janë përgjime të shumta, përgjime të shumta, edhe fletë të pavlefshme. Vrasës me pagesë, të tmerrshëm, në Kuçovë dhe Berat u përdorën nga PD, votime skandaloze, nuk ishin parë ndonjëherë. I gjithë ky gëzim në heshtje e PS se na del nga Vlora si triumfator. Jam i bindur që opozita me provat që po mbledh. Ky nuk ikën pa revolucion demokrat. Opozita po kërkon zgjedhje të parakohshme në vjeshtën e ardhshme. Nuk blihet e ardhmja e shqiptarit. Jemi de facto në diktaturë, milionat e këtyre deputetëve të PS dhe ministrave, janë të shumta, për të bërë edhe 10 mijë apartamente.

Janë fakte që janë blerë vota. Thirrja ime është e qartë, zgjedhje të parakohshme, duhen kërkuar zgjedhje pa Edi Ramën kryeministër, nëse opozita pranon Ramën kryeministër, është gjëja më e keqe që ndodh. U pa i gjithë organizimi i opozitës që bllokonin makina. U godit pak PD, por u godit shumë LSI sepse ajo do sillte fitoren. Krimi sot po sundon vendin, shihni në Berat, Kuçovë, shihni njerëz kriminelë se sa vila kanë krijuar. OFL, më keni dëgjuar se jam anëtari i Komisionit të Sigurisë, e njoh në mënyrë të përpiktë skemën e krimit.

Ne duam të jemi si Evropa dhe Amerika, të pritet verdikti i OSBE/OHDIR. Krim elektoral. Verifikoni çka ndodhur në porte, aeroporte, Muriqan. Duhen zgjedhje. Të ngrihet populli, të mos njihen zgjedhjet dhe të kërkohen zgjedhje të parakohshme”, tha Maliqi.

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shifrat e frikshme të aksidenteve rrugore, i kujt mendoni se është faji?

Komento

Komente

 • Like: 04/05/2021 05:21

  Ik o teri fli gjume se do ti sjelli mona surrat kali votat me vjedhjet dhe shkaterrimet qe i ka bere Shqiperise

  Përgjigju
 • Iris: 04/05/2021 01:21

  Te bejme zgjedhje te parakohshme tani ,se na mbeti Lefteri pa karrige !!!

  Përgjigju
 • BENI: 03/05/2021 18:40

  IKE PER LESH O KELLIRE E BERATIT,,,,,AS QENTE E RRUGES NE BERAT NUK TE SHURROJNE ME TY....SHKO MBYTU NE OSUM ,,,KJO ESHTE E VETMJA RRUGE PER TY,,,DHE ZAGARE SI PUNA JOTE...

  Përgjigju
 • ladi: 03/05/2021 16:53

  Ik mor derr i ndyre. Te ngrihemi per t'ju vene juve felliqesirat me te perbuzura dhe qeniet me mizerabel qe ekzistojne ne kete planet. Ju jeni halera e jashteqitje more muter...

  Përgjigju
 • Texhep LASKAR Bule Leka [ kepi ]: 03/05/2021 16:30

  O lefter kapterr maliqi po hik mor burec se je bo boz e thartume o maliq fshatari. Ti the qē po s'fitova heq dor nga politika ku e ke burrërin ? ? ? O burec fshatar injorant.

  Përgjigju
 • robi: 03/05/2021 14:44

  Po kush popull te vjen prapa ty mor Lefter hunderr maliq kokexhufka. Ti ke mbaruar, perfundove per skrap pas Agush Habib Burgibes ne shkretetirat e Tunizise duke vrare hijena dhe cakenj. Tani shko ne haremin e Jales ku do ngujohen Floida Surratufoja, Kajda gjosha, Nora bythderrja, Silvi surratplastikja, Kejdi dhembcakallja, Brisida shurreufulla, Elona guri surratnallonja Drandja e Mirdites, . Aty ti Lefter kopili i teqese se Kulmakut do te shpalosesh idene e revolucionit lefterohunderromaliqjan, nafijedybekobaxhelljan, nikollabythqirolehesjan.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rama publikon foton e veçantë nga Brukseli: Rruga për Tiron o knej