Lejuan ndërtime pa leje, arrestohen dy inspektorë në Elbasan

ELBASAN- Dy inspektorë në Elbasan janë arrestuar ditën e sotme nga efektivët e policisë. Dy inspektorët dyshohet se kanë lejuar ndërtim pa leje dhe për këtë arsye kanë rënë në pranga.

Nuk dihet ende identiteti i tyre, por ata akuzohen se kanë abuzuar me detyrën.

Arrestimi i tyre vjen në vijim të hetimeve intensive që drejtoria Elbasanit po kryen prej të paktën dy javësh. Nuk dihet se për cilin ndërtim bëhet fjalë dhe në cilën zonë apo se kujt i përket, detaje këto që pritet të mësohen në vijim. 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

‘Një rrëfim mbi pandeminë’ botohet në Belgjikë romani i shkrimtarit Skënder Sherifi ‘Covid and Co’