Lëkundet Durrësi, regjistrohet tërmet me magnitudë 3.6 Rihter mëngjesin e sotëm

Durrësi është ngritur mëngjesin e sotëm nga lëkundja e tërmetit që ishte me epiqendër në Detin Adriatik.

Sipas  Qendrës Evropiane e Tërmeteve EMSC  tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter, në Detin Adriatik, 12 km në veri të Durrësit.

Fatmirësisht nuk raportohet për dëme nga tërmeti.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta shpërthen ndaj Ramës: Qen bir qeni, ka të bëjë me një president nga Skrapari