Libani nuk gjen qetësi/ Shpërthim në një depo armësh, disa të plagosur

Libani nuk gjen ende qetësi teksa sot një tjetër shpërthim ka ndodhur në në një depo armësh në një zonë që kontrollohet nga një grup shiit i mbështetur nga Hezbollahu.

Prej shpërthimit janë plagosur disa njerëz dhe një valë të re shoku dhe frike ka mbështjellë vendin i cili po përballet me krizën e tij më të thellë në tre dekada.

Burimet e sigurisë thanë se shpërthimi i depos, ishte shkaktuar nga një "gabim teknik".

Hezbollah vendosi një kordon sigurie rreth vendit të shpërthimit dhe gazetarët u ndaluan t'i afroheshin zonës që nga shpërthimi i Bejrutit më 4 gusht, zjarret në port dhe gjetkë në kryeqytet kanë shkaktuar panik në Bejrut, ekonomia e të cilit është në krizë.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta shpërthen ndaj Ramës: Qen bir qeni, ka të bëjë me një president nga Skrapari