Lihet i lirë i riu që dhunoi mjekun në QSUT dhe shpreh pendesë: Po më rrihte gjyshin

Mjeku Petrit Gjorgji

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë arrest shtëpie ndaj të riut, Leonard Berishen i akuzuar se dhunoi një mjek të QSUT-së.

Berisha ka shprehur pendese para gjykatës dhe pretendoi se mjeku po i rrihte gjyshin.

Ngjarja e rëndë ndodhi vetëm pak ditë më parë, ku 24-vjeçari goditi për shkak të detyrës mjekun Petrit Gjorgji.

QSUT dënoi rastin e rëndë ku tha se të tilla akte nuk duhet të ndodhin dhe se mjeku ka qenë duke ndihmuar një pacient të shtruar në Njësinë e Urgjencës së Sëmundjeve të Brendshme i cili kishte rënë nga krevati.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbështesni vendimin e kryeministrit Rama për të përfshirë në listat e PS-së Luljeta Bozon dhe Najada Çomon?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mbytet në rezervuarin që kishte marrë me koncesion 58-vjeçari në Devoll