Lila sulmon Cakajn: Kur luftuam në Serbi dhe shkuam në Europian ishim heronj, tani na hoqi pasaportat diplomatike

TIRANE-Andi Lila ka sulmuar ministrin e Jashtëm Gent Cakaj duke i kërkuar një shpjegim për heqjen e pasaportave diplomatike. 

“Kur shkuam në Europian të gjithë e kishin vëmendjen te ne, por më pas, kjo iku si me sustë. Dua të them dhe diçka. Në atë kohë, kryeministri Rama na dekoroi me pasaporta diplomatike, duke na treguar si ambasadorët më të mirë të Shqipërisë në Botë.

Ministri i ri që vjen, që për koincidencë është edhe nga Kosova, na heq këto pasaporta diplomatike. Na dekoruan, dhe më pas na ç'dekoruan.

Kur futbollistët shqiptarë luftonin në Beograd për flamurin shqiptar, dhe bënin jehonë, të gjithë na vinin nga mbrapa. Tani, ne duam një motivim, nuk na ka thënë asnjë fjalë”, u shpreh Lila te Procesi Sportiv.

Lojtarët kuqezinj të kombëtares shqiptare të futbollit u pajisën me pasaporta diplomatike pas suksesit në Euro 2016, por pak muaj më parë ministri i Jashtëm anuloi vendimin. 

 • Sondazhi i ditës:

  A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento

Komente

 • edi: 15/09/2019 16:17

  kalo lumin,te dh**fsha kalin i thon i muhabeti

  Përgjigju
 • Tani: 10/09/2019 20:55

  Ketu ne Shqiperi gjerat jepen e merren pa kriter nga Njeshi. Ne vume President in pa pyet njeri, Jo me spo heqim pasaportat diplomatike. Per mua, kombetarja e meriton, le tua heqin diplomateve se na kenaqen duke fjete gjume.

  Përgjigju
 • Toni: 10/09/2019 11:57

  A ju jeni derra.ky me verte sdi tluj.po ju qe mbroni çaçken ose cakaj si e ka jeni derra.popull derr qe ha e dhjet

  Përgjigju
  • Fredi: 10/09/2019 13:42

   Ik ore meso shqip pastaj komento, injorant

 • Populli: 10/09/2019 11:44

  Shko more byth.....re kavaje dashka pashaporte dipllomatike turriri jot ti je per te ruajtur derrat

  Përgjigju
 • Arber: 10/09/2019 10:44

  Hahahahahshaa, si duket i ka mbetur ndoj punë PS perfunduar ”si diplomat” ...

  Përgjigju
 • toni: 10/09/2019 10:07

  te kishe koken nga kembet do ishe pak me i zgjuar se gomari

  Përgjigju
 • Futbollisti: 10/09/2019 08:32

  Nuk je diplomat o katnar.

  Përgjigju
 • Fredi: 10/09/2019 08:00

  Më duket se Lila por dhe Ram sharlatani pseudopiktor nuk e paskan kuptuar se ç janë pasaportat diplomatike dhe kush duhet ti mbajë ato

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bëhet shpërndarja e mandateve, ja 140 emrat e ligjvënësve shqiptarë në 4 vitet e ardhshme