Lista e plotë e PS, Rama i 8-i në Durrës dhe Vlorë, jashtë listës Ditmir Bushati dhe Sandër Lleshaj! Fatmir Xhafa e Mimi Kodheli në listë por jo me vend të sigurta

Zbardhen emrat e plotë të kandidatëve të listave të PS. Ajo që vihet re është se Edi Rama kandidon i 8-i në Durrës dhe Vlorë, ndërsa ka mbetur jashtë liste Ditmir Bushati. Emrat e shumëpërfolur nëse do të futeshin apo jo si Fatmir Xhafa dhe Mimi Kodheli janë në lista por jo në pozicione të sigurta. Kodheli është në vendin e 21 në Tiranë, ndërsa Xhafa në vend të 23 po në Tiranë. Pandeli Majko renditet i 19-i

Shkodra

1.      Edona Bilali

2.      Paulin Sterkaj

3.      Benet Beci

4.      Ilir Beqaj

5.      Frrok Gjini

6.      Lela Berdica

7.      Pal Peraj

8.      Kristian shkreli

9.      Diana Muriqi

10.    Jona Leqejza

11.    Alda Mema

12.    Kabir Fishta

Kukës

1.      Gerta Duraku

2.      Petrit Malaj

3.      Halim Dauti

Lezhë

1.      Lindita Nikolla

2.      Eduart Nndreca

3.      Shpresa Marrnoi

4.      Gentian Malotaj

5.      Benard Balaj

6.      Eueda Molla

7.      Erjola Ndoci

8.      Gjon Ndoci

9.      Lina Guri

Dibër

1.      Lavdim Krrashi

2.      Aurora Marra

3.      Dionis Ymeri

4.      Melaim Damzi

5.      Spartak Koltraka

6.      Anisa Gjika

Durrës

1.      Milva Konomi

2.      Alban Xhelili

3.      Jurgis Çyrbja

4.      Klodiana Spahiu

5.      Ilir Ndraxhi

6.      Rrahman Rrahja

7.      Lefter Koka

8.      Edi Rama

9.      Ana Dhamo

10.    Artan Bitri

11.    Kejda Bejaj Ferra

12.    Arkend Balla

13.    Denis Deliu

14.    Klementina Meçe

15.    Erjon Meka

Berat

1.      Hatixhe Konomi

2.      Bardhyl Kollçaku

3.      Fadil Nasufi

4.      Nasip Naco

5.      Blendi Klosi

6.      Sara Satka

7.      Jurgen Pushi

8.      Klajdi Qama

9.      Rabushe Hoxha

Fieri

1.      Erion Braçe

2.      Petro Koçi

3.      Lindita Buxheli

4.      Bashkim Fino

5.      Baftiar Zeqo

6.      Antoneta Dhima

7.      Bujar Çela

8.      Ismet Beqiraj

9.      Tatjana Pirro

10.    Gramoz Ruçi

11.    Robert Bitri

12.    Mirza Petushi

13.    Arber Arapi

14.    Sokol Krasniqi

15.    Esiola Hoxha

16.    Erges Krakolli

17.    Adela Hysenaj

18.    Nimet Musai

Gjirokaster

1.      Mirela Kumbaro Furrxhi

2.      Laert Duraj

3.      Bledar Çuci

4.      Artemis Malo

5.      Kosta Garo

6.      Kjara Adhami

Elbasan

1.      Evish Kushi

2.      Klevis Xhoxhi

3.      Bsiaj Ajazi

4.      Desantila Tahiraj

5.      Sajmir Hasalla

6.      Florenc Spaho

7.      Luan Duzha

8.      Taulant Balla

9.      Albana Hana

10.    Enver Rroshi

11.    Briseida Gjoza

12.    Marsida Hyseni

13.    Shkelqim Bullari

14.    Kristaq Skenderi

15.    Endri Pepa

Korçe

1.      Eni Zaka

2.      Ilirian Pendavinji

3.      Blerina Gjylameti

4.      Ilir Topi

5.      Olta Xhaçka

6.      Niko Peleshi

7.      Edlira Bode

8.      Bledi Çomo

9.      Besa Spaho

10.    Dhora Dajko

11.    Arian Jaupllari

12.    Vasil Sterjovski

Tiranë

1.      Luljeta Bozo

2.      Najada Como

3.      Ervin Bushati

4.      Ogerta Manastirliu

5.      Arben Ahmetaj 

6.      Ulsi Manja

7.      Etilada Gjonaj

8.      Arben Pëllumbi

9.      Elisa Spiropali

10.    Belinda Balluku

11.    Toni Gogu

12.    Etien Xhafaj

13.    Ermonela Felaj

14.    Xhemal Qefalia

15.    Fidel Ylli

16.    Klotilda Ferhati

17.    Alqi Bllako

18.    Eduart Shalsi

19.    Pandeli Majko

20.    Plarent Ndreca

21.    Mimi Kodheli

22.    Dallendyshe Bici

23.    Fatmir Xhafa

24.    Ylli Shehu

25.    Alfred Mmuharremi

26.    Romina Kuko

27.    Edmond Rushi

28.    Spartak Braho

29.    Klodeta Dibra

30.    Ornaldo Rakipi

31.    Bora Muzhaqi

32.    Eljo Hysko

33.    Vaid Shaba

34.    Kledina Skendo

35.    Halit Valteri

36.    Tahir Muhedini

Vlorë

1.      Pranvera Resulaj

2.      Anduel Tahiraj

3.      Vullnet Sinaj

4.      Anila Denaj

5.      Niko Kuri

6.      Ilir Metaj

7.      Damian Gjiknuri

8.      Edi Rama

9.      Teuta Rama

10.    Ervis Mocka

11.    Alket Hyseni

12.    Laura Ferhati


Lajmi kryesor:

LISTA E PLOTË E PS për 25 prillin/ Rama i 8-i në Durrës dhe Vlorë! Ikin Bushati, Lleshaj e Margariti! Fatmir Xhafaj dhe Mimi Kodheli në vende jo të sigurta


I.K./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha