Lista e re për dëmshpërblimet e tërmetit, 1560 familjet në Tiranë që marrin paratë cash

Bashkia e Tiranës ka publikuar sot listën me emrat e 1560 familjeve të tjera që ka fituar nga dëmshpërblimet e tërmetit. Ata që do të përfitojnë pagesën cash janë familjet shtëpitë e të cilëve pësuan dëmë që nuk mund të riparohen, sipas kategorisë DS1, DS2 dhe DS3.

Dje, Këshilli Bashkiak miratoi listën me 1560 mijë emra, ndërkohë që kreu i Bashkisë siguroi se puna po vijon me intensitet për të përmbyllur plotësisht 10 mijë dosjet.  Ky proces u realizua në kohë rekord, duke bërë të mundur që familjet të kompensohen shumë shpejt nga fondi i rindërtimit.

Më poshtë do të mund të lexoni emrat e 1560 familjeve të tjera që përfituan dëmshpërblimet:

(Kliko këtu për listat e plota për dëmshpërblimet nga tërmeti)

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rinis seanca në Kushtetuese, Jordan Daci: Si e shpalli KQZ të pavlefshëm dekretin e Presidentit? Nuk u respektua fshehtësia e zgjedhjeve