Liverpool largon 10 lojtarë, mes tyre dy veteranët Alcantara dhe Matip

Liverpool largon 10 lojtarë, mes tyre dy veteranët Alcantara dhe Matip

Joel Matip dhe Thiago Alcantara

Liverpool ka njoftuar se 10 lojtarë janë larguar nga klubi, duke përfshirë veteranët Joel Matip dhe Thiago Alcantara. Largimet e dyshes u konfirmuan muajin e kaluar, me skadimin e kontratave të tyre.

Si Matip ashtu edhe Thiago iu dha mundësia për t'i dhënë lamtumirën emocionale klubit pas fitores së ditës së fundit kundër Uolves, që ishte edhe ndeshja e fundit e Jurgen Klopp në krye të ekipit.

Largimet nuk mbarojnë me kaq. Të kuqtë kanë konfirmuar se një grup yjesh të akademisë do të largohen. Adam Leuis dhe Melkamu Frauendorf të dy po largohen, pasi u është ofruar debutimi në ekipin e parë nën drejtimin e Klopp.

Lamtumirën ekipit do t'i japë edhe Mateusz Musialouski, i cili u shfaq kundër Sparta Pragës në fillim të këtij sezoni. Nathan Giblin, Francis Gyimah, Luke Heuitson, Niall Osborne dhe Cody Pennington po largohen gjithashtu nga 'Anfield'.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

'Atë që ua merr deti duan ta rimarrin ndryshe' Dredha tregon luftën me bizneset në Vlorë për plazhet publike! Sqaron dhe videon e Ramës

'Atë që ua merr deti duan ta rimarrin ndryshe' Dredha tregon luftën me bizneset në Vlorë për plazhet publike! Sqaron dhe videon e Ramës