Lojtari më i mirë i vitit sipas UEFA-s, Van Dijk mposht Cristiano Ronaldo-n dhe Lionel Messi-n

Krahas shortit të Champions League sot në Montecarlo janë zgjedhur edhe më të mirët për çdo pozicion. Sipas UEFA-s Alisson Beccer u zgjodh portieri më i mirë, Virgil Van Dijk mbrojtësi më i mirë, Frenkie De Jong mesfushori më i mirë dhe Lionel Messi sulmuesi më i mirë.

Çmimi më prestigjioz, ai i lojtarit më të mirë të UEFA-s për sezonin e shkuar u fitua nga futbollisti i Liverpool-it Virgil Van Dijk, i cili mposhti Cristiano Ronaldo-n dhe Lionel Messi-n.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lezhë/ Merr flakë në ecje 'Benzi', s'ka të lënduar!