Luanët e shpëtuar në Fier, drejt Holandës

Luanët e kopshtit zoologjik “Safari Park” në Fier pasi u shpëtuan dhe qëndruan prej tetorit te Kopshti Zoologjik i Tiranës po transferohen drejt Holandës. Forcat e Policisë së Shtetit, bashkë me inspektorët, hynë brenda parkut zoologjik me forcë duke shpëtuar kafshët.

Inspektorët u  ndeshën me rezistencën e pronarëve të parkut, të cilët kishin mbyllur me dryn parkun dhe nuk lejonin zbatimin e urdhrit për transferimin e kafshëve nga Fieri drejt Kopshtit Zoologjik në Tiranë. Por pas transferimit në Tiranë, sot ata po transferohen drejt Holandës.

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E vetme në garën për kreun e LSI/ Kryemadhi liston arsyet: Ku qëndron ndryshimi mes zgjedhjeve moniste të 30 qershorit! Pas 25 prillit sërish zgjedhje në parti