Lufta në Gaza/ Blinken: Hamas ka kërkuar ndryshime në propozimin e SHBA-së! Grupi palestinez përgënjeshtron sekretarin amerikan

Lufta në Gaza/ Blinken: Hamas ka kërkuar ndryshime në propozimin e SHBA-së! Grupi palestinez përgënjeshtron sekretarin amerikan

1716582039_antonyblinken.JPG

Antony Blinken

Sekretari Amerikani Shtetit, Antony Blinken ka deklaruar ditën e sotme, gjatë një konference për shtyp në Doha, se Hamas ka kërkuar ndryshime në plan-propozimin e SHBA-së për të arritur një armëpushim në Gaza.

Por, kjo është hedhur poshtë nga grupi palestinez, duke thënë se Hamas nuk ka kërkuar ndryshime as nuk ka bërë propozime të reja në lidhje me planin amerikan.

Këtë e deklaroi zyrtari i lartë i Hamasit në Liban, Osama Hamdan, gjatë një interviste për pan-arab al-Araby.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Vritet komandanti i lartë i Hezbollahut në sulmin izraelit


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Biseda e Trump me agjentët pas të shtënave: Prisni të marr këpucët

Biseda e Trump me agjentët pas të shtënave: Prisni të marr këpucët