‘Luftoi’ për 10 ditë në intubim, humb jetën nga COVID-19 gjyqtari nga Korça

Gjyqtari i Korçës, Maksim Qirjazi

KORÇË- Lajmi i trishtë se gjyqtari i Korçës, Maksim Qirjazi humbi jetën nga COVID-19 në moshën 65-vjeçare në kryeqytet ku ndodhej i inturbuar prej 10-ditësh, u bë me dije mëngjesin e sotëm.

Ai ishte dërguar në Tiranë për shkak të gjendjes së tij të rënduar shëndetësore por fatkeqësisht nuk ia doli të fitonte betejën me koronavirusin.

Maksim Qirjazi, vuante nga sëmundja e obezitetit, ndërsa ende nuk është bërë me dije nëse kishte marrë dozat e vaksinës anti-COVID.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • niku: 10/10/2021 06:01

    shume mire jane pikat per ata qe kane.per fukarejt nuk mendon njeri

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Turqia dhe SHBA diskutojnë zhvillimet në Ukrainë, Siri dhe Kaukaz