Lushnjë/ ‘Benzi’ përplaset me automjetin e tonazhit të rëndë, transportohen në spital 13-vjeçari dhe e ëma (VIDEO)

Lushnjë - Një aksident ka ndodhur në rrugën nacionale Lushnje - Berat, në afërsi të fshatit Kasht-Bardhë, ku një automjet tip "Benz"  ka goditur nga mbrapa një automjet të tonazhit të rëndë (kamion), tip “Man”.

Nga përplasja janë lënduar pasagjerët e “Benzit”, një 13-vjeçar dhe e ëma, e identifikuar me inicialet L.K., 58 vjeçe, të cilët janë transportuar në spitalin e Lushnjës.

“Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar pasagjerët që ndodheshin në automjetin tip "Benz", shtetasja L. K., 58 vjeçe dhe një shtetas i mitur, 13 vjeç, të cilët ndodhen në spital, në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”,- njofton policia.

Policia ndodhet në vendngjarje duke disiplinuar trafikun dhe po kryen veprimet proceduriale.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?