Mahnit me talentin e tij në fushë, 4-vjeçari tërheq vëmendjen e Arsenal dhe nis stërvitjen me ekipin e madh londinez

4-vjeçari, Ali

Vetëm 4 vjeç, por talenti i vogëlushit Zayn ALi Salman tërhoqi vëmendjen e një prej klubeve më të mëdha të futbollit në Londër, Arsenal.

Të mahnitur nga mënyra se si zotëron fushën dhe topin e futbollit, zbuluesi i talenteve në klubin e Arsenal fillimisht nuk e besonte që vogëlushi është vetëm 4 vjeç.

E ndërsa Ali luante në një klub me fëmijë të tjerë të moshës së tij, ylli i ri i futbollit dallonte nga të tjerët.

 “Djaloshi bën diçka që supozohet mos të kishte mundësi ta bënte në këtë moshë. Mënyra si luan me topin, është shumë i mprehtë. I telefonova shokun tim dhe më tha se është 4 vjeç, u shokova nuk ka mundësi të jetë vetëm 4 i thash. Unë fola me prindërit e tij, pre j atij momenti ai është pjesë e jona.”, tha Stephen Deans, i Arsenal FC.

Për mikrofonin e BBC, ka folur edhe babai i tij, i cili tregoi i emocionuar se e dinte që në fillim se Ali është një fëmijë i veçantë dhe ndryshe nga të tjerët.

“E kuptova që në momentin që lindi që është një fëmijë i veçantë. Mund ta shohësh shumë qartë se ai është ndryshe nga fëmijët e tjerë. Ai ishte i fortë për moshën që kishte.”, foli babi i tij.

Talenti nuk njeh as moshë e as kufi! Ali, 4-vjeçari fenomenal, me talentin që mahnit është pjesë e Arsenal FC.

 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Pas reshjeve të shiut, Lezha përfshihet nga reshjet e dëborës