Aksidentohet në Librazhd makina e ambasadës ruse, zyrtari thyen krahun, 3 të plagosur (Emrat+Foto)

Foto nga vendi i ngjarjes në Librazhd

Pasditen e sotme, si pasojë e motit të keq janë shënuar tre aksidente në Librazhd, Rrogozhinë dhe në Balldren me pesë persona të plagosur. Gazetari i Report Tv, Aldo Kozarja raporton se në Librazhd një makinë e ambasadës ruse, me targa diplomatike ka humbur kontrollin  te kthesa e urës së Murrashit duke u përplasur me një tjetër mjet, tip 'Benz'. Si pasojë e aksidentit tre persona janë plagosur, çifti rus që ndodhej në makinën me targa diplomatike dhe personi që ndodhej te 'Benz'-i që u përplasën.

Çifti rus që po udhëtonin në drejtim të Librazhdit janë Nikhain Kruchinina dhe Darja Igor Kruchinina 35-vjeç. Nikhain Kruchinina mësohet se ka thyer dorën si pasojë e përplasjes, ndërsa gruaja e tij ka dëmtime të lehta në trup. Personi që po drejtonte makinën tip 'Benz' është Besnik Gora. Ai është transportuar në spitalin e Librazhdit për ndihmë mjekësore. Report Tv ka siguruar pamjet nga aksidenti në Librazhd. Kthesa e Murrashit në dalje të Librazhdit është një nga pikat e zeza që janë evidentuar duke kërkuar ndërhyrje. 

Ndërkohë që në Rrogozhinë janë plagosur dy persona, pasi makina ku po udhëtonin ka dalë nga rruga. Pasdite u shënua një aksident edhe në Balldren.

 

Video Aksidenti në aksin Rrogozhin-Peqin

d.ba.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'I dhanë 140 plumba', Berisha zbulon porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes: Ja dy mënyrat që të shpëtosh