Gjuetia për makinat e blinduara në Vlorë/ Mes mjeteve të bllokuara dhe blindi i Lorenc Sadikut, shokut të Edison Harizaj (VIDEO)

VLORE-  Operacioni për bllokimin e automjeteve të blinduara dhe që përdoren kryesisht nga anëtarë të grupeve kriminale në vend, ka vijuar në qytetin e Vlorës. Pritet që javën e ardhshme oficerët e Operacionit “Forca e Ligjit”, të shkojnë në Vlorë, ku do vihen në sekuestro prenventive dhjetëra pasuri.

Vetëm dy ditë më parë në Vlorë, nga ana e strukturave të policisë kriminale janë sekuestruar katër automjete të blinduara. Burime nga policia e Vlorës, thonë se njëra prej këtyre automjeteve përdorej nga Lorenc Sadiku, i cili njihet në Vlorë si shoku i Edison Harizajt, i vrarë në Durrës në 7 nëntor 2018.  Ndërkohë një makinë tjetër e bllokuar nga policia e Vlorës, është dhe ajo e një biznesmeni nga Tirana. Gjithashtu mes makinave të bllokuara nga policia e Vlorës, janë ato të Eduart Xhezos dhe Shpati Lena ose siç njihet ndryshe si Çelik Lena.

Të dy këta persona janë akuzuar nga prokuroria e Vlorës për vrasjen e Arben Beqirajt, ose siç njihet ndryshe në Vlorë “Beni i Çeçesë”. Bllokimi i këtyre automjeteve pritet të dërgohet për referim në prokurori. Eduart Xhezo, është njëri nga autorët kryesorë të akuzuar nga prokuroria për vrasjen e Arben Beqirajt. Për vrasjen e Beqiraj, është dyshuar dhe shpallur në kërkim dhe Çelik Lena.

Postoblloku i policisë në Vlorë

m.v./B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shkollat mbyllur nga koronavirusi/ A po funksionon mësimi online?

Komento

Komente

 • Labi: 16/02/2020 10:41

  Tani pa blinda ka drejtesi te shofim si do vej situata vall minjt do dalin me apo do hapin gropa ne te gjith shqiperin

  Përgjigju
 • Kuç: 15/02/2020 11:10

  Minje vlonjate

  Përgjigju
  • Bab Dud Ali Dërdusha: 15/02/2020 21:59

   Hahahahaha po haen vlonjatet me njeri tjetrin

  • Vlore: 15/02/2020 20:37

   Fshatare Kuçi plere!

 • Fitz: 14/02/2020 23:33

  Prisni shum shpejt lirimin e eduart xhezos...eshte ceshtje ditesh nga nje gjyqtare e vlores qe nuk kalon vetingun ...si shoket dhe ai do fitoj lirin...info e sigurt

  Përgjigju
  • Aqif: 15/02/2020 14:01

   O Fitz mua me behet zemra mal te dali po nuk eshte mir te komentosh ketu

  • Fitz: 15/02/2020 12:20

   O aqif kopertoni demi do dali se esht djal bobe dhe njeriu ben gabime dhe si cdo i denuar perpiqet t fitoj lirin me cdo mjet ...po ti ca pidhin e ropve ke ...

  • Aqif: 15/02/2020 09:28

   O Fitz mos fol me kaq siguri o ROPSHTRAK

 • Fredi: 14/02/2020 21:46

  T futet ushtria n Vlor e tbastis gjith shpit fije-fije 365 dit

  Përgjigju
 • Rena: 14/02/2020 16:16

  Hahahahahaahah ca lajmi o zot makinat e ketyre po gomonet ua moret gje me det cna ka gjet shtet pler

  Përgjigju
  • Fredi: 15/02/2020 21:10

   Ik or Aqif pler kokpalar

  • Aqif: 14/02/2020 23:18

   O Fredi po ti o kal ca ke mos te kan punuar mamin e motren vlonjatet

  • Fredi: 14/02/2020 21:43

   O Rena futja se shajn Fredin. Nuk osht Fredi qe si do vlonjatt por gjith vendi

  • Turi: 14/02/2020 20:08

   Mos shaj kend nga gomonia Rena

  • Aqif: 14/02/2020 16:41

   Pastaj o Rena ska dal akoma ai Trim qe ti marri

  • Aqif: 14/02/2020 16:39

   O Rena jo se na duhet t marrim mamin tend lart