Maqedonasi i dënuari për lëndë narkotike thyen lejen, nuk kthehet në burgun e Drenovës/EMRI

Foto ilustruese

Thyen lejen dhe nuk kthehet më në burgun e Drenovës, policia e Korçës shpall në kërkim të dënuarin për lëndë narkotike, maqedonasin Isen Mërtishi. Sipas burimeve për Report Tv, Mërtishi kishte për të vuajtur pjesën e mbetur të dënimit për lëndë narkotike.

Ai kishte marrë leje nga drejtuesit e burgut për të takuar familjarët, por afati ka përfunduar dhe nuk është kthyer në vendin e vuajtjes së dënimit. Policia ka shkuar në banesën e tij, por nuk e ka gjetur.

Familjarët thonë se nuk kanë dijeni për vendndodhjen e tij. Autoritetet janë vënë në ndjekje të tij ende nuk është kapur nga policia.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Dy Kuvendet e PD/ Koka: Basha zhduku demokracinë! Meçe: Ish-kryeministri për veten djeg çdo gjë! Malko: Berisha po dërgon mesazhe për mbështetësit e Bashës! Elezi: Luftë për karrige