Maqedoni e Veriut/ Të burgosurit hapin tunel prej 50 metrash për t’u arratisur, gërmonin prej muajsh me turne

Maqedoni e Veriut/ Të burgosurit hapin tunel prej 50 metrash për t’u arratisur, gërmonin prej muajsh me turne

Një pjesë e të burgosurve në “Idrizovë” të Maqedonisë së veriut, kanë gërmuar një tunel për arratisje.

Sipas informacioneve që përcjellin mediat vendase, tuneli ka disa muaj që është hapur, ndërsa në burg qëndrojnë të dënuar me burgim të përjetshëm ose me shumë vite burg.

Gërmimi i tunelit është i mirëorganizuar, ndërkaq disa prej të burgosurve kanë punuar me turne.

Për ngjarjen reagoi edhe kryeministri Dimitar Kovaçevski i cili menjëherë shkarkoi drejtorin Shpend Tahiri dhe emëroi Zoran Jovanovskin.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Brenda vitit 2024 digjitalizohen shërbimet e strehimit social, për herë të parë përfitojnë edhe familjet e policëve të rënë në krye të detyrës

Brenda vitit 2024 digjitalizohen shërbimet e strehimit social, për herë të parë përfitojnë edhe familjet e policëve të rënë në krye të detyrës