Maqedoninë e Veriut, 22 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 1 341 raste të reja dhe 22 viktima me koronavirus.

Që nga fillimi i pandemisë numri i të infektuarve ka shkuar në 65,231 persona, ndërsa numri i viktima ka arritur në 1 847  persona.

Në rajon që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 41,656 pacientë sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 138 të tjerë.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I shtruar prej ditësh te ‘Shefqet Ndroqi’, COVID i merr jetën 29 vjeçarit nga Librazhdi! S’kishte sëmundje shoqëruese