Marc Marquez e nis sezonin ters, aksidenti i rëndë e lë jashtë garës së Argjentinës

Marc Marquez e nis sezonin ters, aksidenti i rëndë e lë jashtë garës së Argjentinës

Momenti i aksidentit

Marc Marquez e ka nisur jo mirë sezonin e ri në MotoGP. Piloti i Hondas u dëmtua në Çmimin e Madh të Portugalisë, teksa iu nënshtrua një operacioni në dorën e djathtë dhe për pasojë do humbasë Çmimin e Madh të Argjentinës këtë fundjavë.

Në një nga kthesat e pistës në Algarve, spanjolli u përplas me pilotin e Aprillas, Miguel Oliveira. Marquez përfundoi në pistë dhe dëmtimi ka bërë që piloti të lërë garën paçka se e nisi nga vendi i parë.

Gjashtë herë kampioni i botës tanimë do bëjë një garë pushim, për t'u rikthyer te pretendimet për të marrë titullin kampion të sezonin që nisi fundjavën që lamë pas.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Skema Kombëtare e Mbështetjes, Rama: Fermerët kanë përfituar mbi 4 milionë litra naftë falas për punimet e mekanizuara në bujqësi

Skema Kombëtare e Mbështetjes, Rama: Fermerët kanë përfituar mbi 4 milionë litra naftë falas për punimet e mekanizuara në bujqësi