Marotta, presidenti i ri i Interit! 'Oaktree' i beson postin administratorit sportiv: Emocion i fortë, fjalët po bëhen vepra

Marotta, presidenti i ri i Interit! 'Oaktree' i beson postin administratorit sportiv: Emocion i fortë, fjalët po bëhen vepra

Majtas presidenti i ri i Interit Beppe Marotta

CEO sportiv i klubit të Interit, Beppe Marotta, është zgjedhur president i ri i zikaltërve. Në mbledhjen e sotme me aksionerët e rinj të fondit kalifornian, është vendosur që Marotta të udhëheqë zikaltërit si presidenti i 22 në historinë e klubit, duke pasuar Steven Zhang, i cili në fund të muajit maj humbi drejtimin e Interit për shkak të kredisë që kishte ndaj ‘Oaktree’.

Moratta pas zgjedhjes si president është shprehur ‘se është një emocion i fortë te jesh në këtë rol’, duke iu referuar faktin sesi e nisi karrierën në futboll. Ai ka garantuar tifozët e Interi se ekipi do mbetet konkurues në Itali dhe aspiron ta bëjë diçka të tillë edhe në Europë. Sipas Marotës fondi ‘Oaktree’ përveç fjalëve po e dëshmon me vepra sesa i interesuar është për suksesin e Interit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

U konsumua 13.2 ton akullore me përbërje kancerogjene, reagon AKU: Brenda 7 ditësh u tërhoq e gjithë sasia nga tregu

U konsumua 13.2 ton akullore me përbërje kancerogjene, reagon AKU: Brenda 7 ditësh u tërhoq e gjithë sasia nga tregu