Marrëdhënie seksuale me të mitur dhe dhunë në familje, policia e Durrësit vë në pranga 2 persona të shpallur në kërkim

Foto ilustruese

Policia e Durrësit në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, ka vënë në pranga 2 persona për vepra të ndryshme penale.

I dënuar në vitin 2019 me 3 vjet, 7 muaj e 28 ditë burgim për veprën penale "Marrëdhënie seksuale me të mitur", policia arriti të arrestonte 20-vjeçarin Klendi Xhura i cili ishte shpallur në kërkim.

Policia e Durrësit ka arrestuar 37-vjeçarin I.M në kërkim, pasi Gjykata e ka dënuar me burg për " për veprat penale "Dhuna në familje" dhe "Veprime në kundërshtim me vendimet e gjykatës".

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht 20-vjeçarin. H.K,  pasi ka tentuar t’i japë punonjësit të Policisë, 2.000 lekë, me qëllim shmangien e masës administrative për parkim të gabuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

SHBA përdor diplomacinë me Francën, rregullojnë përçarjen e paktit 'Aukus'