POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Masakra/ Policia shoqëron prindërit e autorit: E akuzuan për vjedhje, s’kemi pasur armë

Autori i masakrës, Ritvan Zykaj

Zbardhen të tjera detaje nga masakra me tetë të vdekur në Selenicë të Vlorës, ku u shua një familje e tërë. Policia ka shoqëruar prindërit e autorit për t'i marrë në pyetje.

Burime pranë policisë thanë për Report Tv se prindërit kanë deklaruar përpara grupit hetimor se një nga gratë në radhët e viktimave e kishte akuzuar 24-vjeçarin Ritvan Zykaj se u kishte vjedhur pulat. Gjithçka kishte nisur nga këtu dhe solli bilancin tragjik të pashembullt ndonjëherë në vendin tonë.

Ata mësohet të jenë shprehur gjithashtu se në shtëpinë e tyre nuk kanë pasur armë dhe se nuk e dinë ku e gjeti djali armën vrasëse kallashnikov. 

l.q.
Komento