Masakra në Teksas, Biden pritet të vizitojë shkollën ku ndodhi sulmi

Masakra në Teksas, Biden pritet të vizitojë shkollën ku ndodhi sulmi

Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë kanë thënë se presidenti Joe Biden së shpejti do të vizitojë vendin e të shtënave masive të së martës në Uvalde, Teksas.

Asnjë detaj i udhëtimit ende nuk është finalizuar, por një zyrtar i lartë i administratës tha se mund të ndodhë që në fundjavë.

Presidenti thuhet se nuk dëshiron të shkëpusë vëmendjen nga përpjekjet e vazhdueshme të reagimit nga zbatimi i ligjit dhe të tjerët në komunitet.

Të martën e kaluar, Biden vizitoi komunitetin e zezakëve në Buffalo, Nju Jork, ku një adoleshent i armatosur qëlloi për vdekje 10 blerës në një supermarket lokal në një krim të urrejtjes me motive racore.


Lajmi kryesor:

Teksas/ 21 të vdekur! Bilanci i ri tragjik nga sulmi me armë në shkollën fillore, 18-vjeçari qëlloi gjyshen e tij para se të vriste fëmijët


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në degët e PS, Gjiknuri: Në 28 degë do jenë drejtuese ose bashkëdrejtuese gra