Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat, ja kush votoi pro hapjes së garës për kreun e PD! Tabaku abstenim

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat, ja kush votoi pro hapjes së garës për kreun e PD! Tabaku abstenim

1685993127_6400483e8a0a960e3e3ca3d92028fcf63ff2.jpg

Report Tv zbardh emrat që votuan pro hapjes së garës për kreun e PD-së në mbledhjen e Kryeisës. Me 17 vota pro, Kryesia e PD-së vendosi që më 29 korrik të mbahen zgjedhjet për kreun e partisë. Vetëm dy vota kundër, Jonila Godole dhe deputeti Flamur Hoxha. Ndërkohë, Jorida Tabaku ka abstenuar.

 • 1. Enkelejd ​Alibeaj
 • 2. Flutura​ Açka
 • 3. Jemin ​Gjana
 • 4. Taulant Zeneli
 • 5. Endri​​ Hasa
 • 6. Indrit​ Sefa
 • 7. Kreshnik​ Çollaku
 • 8. Roland ​Bejko
 • 9. Gentian​ Gaba
 • 10. Agron ​Kapllanaj
 • 11. Arbi​​ Agalliu
 • 12. Fitim ​​Zekthi
 • 13. gazmend​ koduzi
 • 14. Merita ​Bakiu
 • 15. Orjola ​Pampuri
 • 16. Taulanda ​Jupi
 • 17. Xhemal ​Gjunkshi
 • Kundër: Jonila Godole dhe Flamur Hoxha
 • Abstenim: Jorida Tabaku, Juela Hamati dhe Oriela Nebiaj


Lajmi kryesor:

10 orë debat! Mes tensionesh hapet gara për kreun e PD! Bardhi e deputetët braktisin mbledhjen, 2 dorëheqje brenda kryesisë! Tabaku dorëhiqet nga posti i nënkryetares


SI.E./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Goli i Vedat Muriqit s'mjafton, Girona fiton kundër Mallorcas dhe kryeson La Ligan në Spanjë

VIDEO/ Goli i Vedat Muriqit s'mjafton, Girona fiton kundër Mallorcas dhe kryeson La Ligan në Spanjë