Mbyllet procesi i votimit për kandidat në degën e Kukësit! Ja kandidatët e konfirmuar për fazën tjetër

Dega e PD-së në Kukës

Votimi i anëtarësisë së PD-së për kandidatët për deputetë ka përfunduar. Pjesëmarrja në votime ishte 69.5 % ose 949 anëtarë.

Kandidatët e konfirmuar për fazën tjetër në degën e Kukësit janë:

1. ADMIR SINAMATI

2. ARBEN CEJKU

3. IBRAHIM BRUKA

4. SAHIT PRIZRENI

5. VJOLLCA VATA

 Përmes një postimi në Facebook, Sekretari i Përgjithshëm i partisë, Gazmend Bardhi shkruan se pjesëmarrja ishte e madhe dhe se ndryshimi po vjen.

Postimi i plotë në Facebook:

Partia Demokratike nisi sot procesin e votimit nga anëtarësia të kandidatëve për deputetë, në degët e Kukësit, Hasit dhe Tropojës.

Entuziasmi dhe pjesëmarrja masive, tregon se demokratët janë gati për ndryshimin që po vjen, janë gati ta shpëtojnë vendin nga kriza e thellë ku ndodhet prej qeverisjes së korruptuar dhe të papërgjegjshme të Edi Ramës.

Diferenca mes nesh po bëhet çdo ditë e më e qartë.

Teksa rilindja dhe Edi Rama vendosën në fund me hile të propozojnë mbylljen e listave, pra ku elitat e saj të ndjenjura e të zhytura në përfitime e të kapura nga krimi, të mbijetojnë sërish, demokratët e hapën procesin duke përfshirë gjithë anëtarësinë që në nisje të përzgjedhjes së kandidatëve.

Ne kemi një plan për qytetarët, për t’ua dhënë pushtetin atyre. Kjo duke nisur brenda familjes sonë. PD do të përfaqësohet me më të mirët, me kredenciale të larta e që kanë besimin e publikut.

Politikë dhe qeverisje pa lidhje me krimin, me personaliete me integritet. FITORE

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento

Komente

  • Lulushi: 25/09/2020 22:57

    ju po keni me te miret salen mulin et kompani do shohim sa do ngelen ne listen tuaj perfundimtare nga kta qe po zgjedhin nishani me mark mutin

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Meta shpërthen ndaj Ramës: Qen bir qeni, ka të bëjë me një president nga Skrapari