Mbyllja e dosjes CEZ, ish-juristi i OSHEE: Pse nuk u verifikuan tabulatet telefonike të Berishës? (Provat)

TIRANE-Ish-juristi i OSHEE Romeo Kara ka reaguar pas mbylljes së hetimeve për cështjen CEZ. Kara ka bërë disa postime të gjatë faqen e tij në Facebook duke treguar atë që ka dëshmuar në lidhje me këtë cështje dhe provat sipas tij, por ngre edhe një dyzinë pyetjesh për prokurorët lidhur me hetimet që kanë kryer.

Në këtë cështje, ku implikon Sali Berishën, ish-juristi i OSHEE pyet se përse prokuroria nuk ka verifikuar tabulatet e bisedimeve telefonike te ish kryeministrit. Ai thotë se kjo dosje duhet kthyer per plotesim hetimi.

(Kliko këtu për të lexuar deklaratën e plotë e ish-juristi i OSHEE Romeo Kara)

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i duhet vendit një klasë krejtësisht e re politike?

Komento