Mbyti me duar krushkën se i kishte borxhe, lihet në burg 58-vjeçari! 63-vjeçarja u gjet gjysmë e zhveshur, vrasësi: Iu hoqën tutat kur po e tërhiqja zvarrë

Lihet në burg 58-vjeçari Fetah Mara, i cili mbyti, zhveshi dhe hodhi në një kanal në fshatin Kozare 63-vjeçaren Fatime Suli. Ai është përballur sot me togat e zeza të Gjykatës së Beratit, për tu njohur me masën sigurisë. Gjatë një seance që zgjati rreth 60-minuta, prokurori Elidon Hyseni, në bazë të provave të grumbulluara ka kërkuar vlerësimin 'të ligjshëm' të arrestimit të tij dhe caktimi e masës së sigurisë "arrest në burg" pa afat.

Në lidhje me faktin që gruaja u gjet gjysme e zhveshur në kanal,vrasësi ka deklaruar para gjykatës se në momentin e tërheqjes zvarrë për ta hedhur në kanal,i janë hequr tutat.

Gjyqtarja Matilda Llangozi, pasi u njoh me provat e organit të akuzës, e cilësoi "të ligjshëm" arrestimin e 58-vjeçarit dhe caktoi për vrasësin Fetah Marra masën e sigurisë "arrest në burg" pa afat.

Idris Kazazi, avokati i vrasësit, i caktuar nga shteti, ka deklaruar se vrasësi e ka pranuar krimin dhe ka shprehur pendesë. Sipas avokatit ka qenë viktima e cila i ka pasur borxh vrasësit një sasi parash.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e 20 Janarit në lagjen "Havaleas" në fshatin Kozare.63-vjeçarja Fatime Suli u gjet e vdekur në një kanal,g jysëm e zhveshur dhe e mbuluar me gjethe. Familjarët e saj e kishin kërkuar prej disa orësh dhe pasi nuk e kishin gjetur kishin njoftuar për ndihmë policinë. Vetëm pas rreth 1-orë kërkimesh,gruaja 63-vjeçe u gjet në një kanal,rreth 1 km larg banesës saj. Viktima Fatime Suli u transportua drejt Morgut të Spitalit Rajonal Berat,ku pas kryerjes së autopsisë mjeko-ligjore,rezultoi se shkaku i vdekjes së 63-vjeçares ishte asfiksimi nga mbytja me duar. Konfirmimi i vrasjes së gruas vuri në lëvizje policinë e Beratit,për të identifikuar dhe arrestuar autorin e kësaj ngjarjeje të rëndë. Pas pyetjes së dëshmitarëve në vendngjarje si dhe vëzhgimit të disa kamerave në bizneset përreth,u bë i mundur arrestimi i autorit të vrasjes,58-vjeçarit Fetah Marra, që rezulton të jetë komshiu dhe krushku i viktimës. Autori i vrasjes e pranoi krimin e rëndë por nuk ka dhënë detaje në lidhje me faktin pse gruaja ishte gjysëm e zhveshur në kanal.

Të shumta kanë qenë ditën e djeshme edhe reagimet e familjarëve,të afërmve dhe komshinjve të familjes Suli në fshatin Moravë,të cilët janë dyshues në lidhje me shkaqet e vërteta të vrasjes,duke shkuar edhe më tej kur akuzojnë vrasësin se mund të ketë dashur të abuzojë me gruan 63-vjeçe.

1642849259_Sequence03.00050721.Still047.jpg

1642849272_mara.jpg

1642849287_1642762629FATIMESULI2.jpg

 

Autori Fetah Mara dhe viktima Fatime Suli

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ligji: 22/01/2022 11:58

  Qenka nga i njiti fis Marra nga Masakra e Kozares.

  Përgjigju
  • LALA: 22/01/2022 16:33

   Duket nga turiri çfar mostre është.Krushka nuk i qëndroi. E mbyti për të mos folur.

 • Sondazhi i ditës:

  A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Veliaj në Konferencën ‘Drejt së Ardhmes’: Tirana, një Amerikë e vogël e Shqipërisë! Çdo sfidë e kthyem në mundësi