Me ‘kokë poshtë’? Shtëpia që po ‘çmend’ vizitorët në Kolumbi, ndërtuesi austriak: Gjithçka që i duhet njerëzve pas bllokimit të pandemisë

Shtëpia e çuditshme në Kolumbi

Shtëpia e çuditshme në Kolumbi

Një shtëpi e rrëmujshme, me kokë poshtë ka tërhequr vëmendjen e turistëve të lodhur nga pandemia e COVID-19 në Kolumbi.

“Dua të bëjë një shtëpi me ‘kokë’ poshtë”, ka qenë ideja që bëri realitet Fritz Schall, austriaku që jeton në Kolumbi me familjen e tij.

 “Të gjithë më shikonin sikur të isha i çmendur, nuk e besonin atë që po thoja”, është shprehur ai.

Në fotot e shpërndara nga Reuters në Twitter, njerëzit mund të shihen duke pozuar për foto brenda shtëpisë së inauguruar tre javë më parë.

Schall u frymëzua nga një shtëpi e ngjashme që ai ka parë në 2015 në vendlindjen e tij, teksa po pushonte me nipërit dhe mbesat e tij.

Sipas Schall, pandemia ka sjellë shumë vështirësi dhe ndërtimi i shtëpisë ka përfunduar në fillim të këtij viti.

“Kemi dalë nga një bllokim, kjo shtëpi është gjithçka që i duhet njerëzve në këto momente”, tha Lina Gutierrez, një vizitore.

Kjo shtëpi ka “fituar” zemrat në internet si dhe të vizitorëve.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

27 raste të reja dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit