Me ‘Porche’ për në Shqipëri, policia ndalon 31-vjeçarin në Morinë, i gjenden 14 mijë paund e 2600 euro të padeklaruara

Me ‘Porche’ për në Shqipëri, policia ndalon 31-vjeçarin në Morinë, i gjenden 14 mijë paund e 2600 euro të padeklaruara

Paratë e sekuestruara

Një shumë prej 14 mijë paundësh si dhe 2600 euro janë sekuestruar nga policia kufitare e Morinës, ndërsa një 31-vjeçar është vënë nën hetim në gjendje të lirë.

Policia kufitare e Kukësit, ka kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, automjetin tip "Porsche", me drejtues shtetasin B. G.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e këtij shtetasi, policia ka gjetur gjetën dhe sekuestruan 14 000 paund dhe 2600 euro, të padeklaruara nga 31-vjeçari, sipas përcaktimeve ligjore në fuqi.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar të DVP Kukës referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin B. G., 31 vjeç, lindur në Kosovë dhe rezident në Mbretërinë e Bashkuar, për veprën penale "Mosdeklarimi i të hollave dhe i sendeve me vlerë në kufi".

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 01/10/2022 14:56

    Bravo shteti mos lejoni asnje leke te futet ne vend se hajdarin do hani ne fund kokrrat e legenave. Aty eshte Zvicra akoma qe pranon leke te pa deklaruara ju do beni politiken e bankave amerikane , ju marte mortja o pisa te degjeneruar

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Bombardohet spitali në Kherson nga forcat ruse

Bombardohet spitali në Kherson nga forcat ruse