POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Me telefon në timon dhe lëvizte në korsinë e urbanit, qytetari kap 'mat' policen në Tiranë (VIDEO)

Policja me telefon në dorë duke drejtuar makinën në korsinë e autobusit

Një qytetar ka denoncuar me video në adresën zyrtare të Policisë së Shtetit, një shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, ku drejtuesja e mjetit mbante veshur uniformë policie. Policia Rrugore e ndëshkoi shkelësen e denoncuar, për faktin se është konstatuar duke qarkulluar në korsinë e rezervuar për shërbim publik dhe duke përdorur celularin gjatë drejtimit të mjetit. Denoncimin e ka bërë publik vetë policia përmes videos dhe një shpjegimi në lidhje me rastin, i cili është adresuar me një ndëshkim.


“Një qytetar denoncoi me video në adresën zyrtare të Policisë së Shtetit, një shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, ku drejtuesja e mjetit mbante veshur uniformë policie. Policia Rrugore e ndëshkoi shkelësen e denoncuar, për faktin se është konstatuar duke qarkulluar në korsinë e rezervuar për shërbim publik dhe duke përdorur celularin gjatë drejtimit të mjetit. Policia e Shtetit falenderon qytetarët për besimin dhe bashkëpunimin që tregojnë duke raportuar në adresat zyrtare të Policisë së Shtetit në rrjetet sociale apo në Komisariatin Dixhital, shkelje të ndryshme. Policia e Shtetit siguron ruajtjen e plotë të anonimatit, reagim të shpejtë, profesional e të paanshëm për cilindo që shkel ligjin. Përpara ligjit janë të gjithë të barabartë. Bashkë për një ambjent sa më të sigurt! #112PoliciaeShtetit” - thuhet në njoftim.

l.q./al.sp./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • tito: 11/02/2019 14:24

  qe te denonconi policine qe shkel ligjin. mire beni. po pse nuk denonconi njeri tjetrin pyes veten une.

  Përgjigju
  • Alb: 18/03/2019 16:19

   Sepse policët duhet të jenë shembull. Nuk mund ta shkelin ata dhe t'i vënë gjobë popullit për shkelje të ligjit.

 • SHQIPTARI: 11/02/2019 12:53

  Keshtu mbahet shteti????a qfar Policesh kemi ne riana Zot..

  Përgjigju