Mero Baze publikon videon nga takimi i Berishës në Vlorë: E sigurt që në takimin e Gjirokastrës Xhorxh Uashington do dalë me origjinë nga Viçidoli

Sali Berisha dhe Mero Baze

TIRANË- Gazetari Mero Baze ka publikuar një video nga takimi i djeshëm në Vlorë që ish-kryeministri Sali Berisha po bën me bazën e PD-së, pas përjashtimit të tij nga grupi parlamentar demokrat.

Bëhet fjalë për një nga bashkëbiseduesit, i cili thotë se Amerika i detyrohet shqiptarëve, pasi Uashingtoni ishte i biri i Marie Balës nga Tetova. Kjo mori edhe duartrokitje nga vetë Berisha, e ndërsa Mero Baze e ka komentuar me ironi.

“Është e sigurt që në takimin e Gjirokastrës Xhorxh Uashingtoni do dal me origjinë nga Viçidoli”, ironizon Mero Baze.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento

Komente

 • Iris: 26/09/2021 23:49

  /Charlie's Angels/,/Berisha's Angels/.Ju ka bere pershtypje qe Berisha mbas vetes ne sfond keto kohe ul vajza te reja e te bukura? Me kujton Trumpin,,kur dilte per mitingje,nga pas ne sfond midis njerezve te ndryshem qe i vendosnin organizatoret e fushates,binin ne sy vajza te reja,te bukura,bjonde si /Barbie doll/ me MAGA hat te kuqe ne koke.Prania e tyre e shpeshte dhe pamja sterjotipe,te bente te mendoje qe nuk ishin thjesht nje koincidence e rastesishme.Duket qe Sala po ndjek te njejtin model,vetem qe e ben me hapur.

  Përgjigju
 • fteri: 26/09/2021 18:25

  Daullexhiut luftënxitës Sali Berishës që dogji e rrënoi shqiprinë gjatë 30 vjeteve ,nuk ngopet me zjarrvënjen e katandisjen në zero të djersës e gjakut të 45 vjetve të ekonomisë shqiptare gjatë socializmit që i bëri .Daullet e Kumbimet kundër amerikës i përngjajnë pëllitjes së egërsuar të një elefanti të plagosur ,ose kaka-risjes pulave kundër Luanit (Amerikës) Është e turpëshme që ky daullexhi që i ka dalë boja me vrasje e krime ,akoma është në gjendja të grumbulloi brenda disa orësh të gjitha forcat e llumit shqiptar të PD-së ,ti rreshtoi për luftë anti-amerikane-europiane e demokratike ,aleate të shiprisë !...? Ky është një gabim i madhë jehona që i bë shtypi e të gjitha televizioneve e e gazetave të këtyre militantver me fytyra agresori ata halabak që i vunë zjarrin shqiprisë duan ta quajnë veten të ndershëm me mafiozin të shpallur non grata Sali Sebin. Tam -tamet të daullexhiut luftënxitës të ish udhëheqës i krimit e mafjes Sali Ram Berishës i duhen prerë duart e veshët.Sepse tingujt e antiamerikanizmit dhe europianizmit bëhen më të forta ,po të lihet në një fshat të vogël të viçidolit ,të shkodrës ,apo të jugut shqiprisë mercenarët e djgëjes Vlorës,dhe gjithë shqiprisë. Edhe fshatari që gjendet në një strehë kallamishtesh i pa shkolluar ,apo zyrtar të inkriminuar në sofrën e maqfjes ,apo prokurorët e plepave të flakur nga vetingu, Llalla ,apo guvernatori hajdut i BSH .ish presidenti mediokër me mustaqe Nishani ,apo ndonjë deputet i inkriminuar si Flamur Noka ,apo thathuqi Edi Paloka e Tritan Shehu e dëgjojnë tonalitetin e tingullit të kriminelit daullexhi të Sali Berishës dhe grumbullohen brenda orësh në prapësitë e tij kundër amerikës dhe shqiprisë e demokracisë.Ku e gje ky kriminel këtë force që nu prangoset me cermoni para popullit që ti priten duart -Luftënxifëse.?!.... Këti daullexhiu i duhen prerë të dyja duart.që të mos i bjerë më daulles luftës falese me."Bashën" Ai e ka me amerikën dhe objektiv ,shkatrrimit shqipërisë

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Shahu’ i dy superfuqive, SHBA skeptike ndaj Kinës për çështjen e Tajvanit: Nuk mund t’i zëmë besë, nuk kanë miq as aleatë