Merrni masa! Sot Durrësi probleme me ujin e pijshëm, do stakohen dritat në stacionet e pompimit

Foto ilustruese

DURRËS- Qyteti i Durrësit, sot nuk do të ketë një furnizim normal me ujë të pijshëm.

Kjo për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike nga OSHEE në stacionin e pompave nga ora 08.00-16.00. Ka qenë vetë UKD-ja që ka bërë njoftimin, duke kërkuar mirëkuptimin e qytetarëve.

Kështu që të gjithë banorët në qytetin e Durrësit, duhet të marrin masat. 

"Ujësjellës Kanalizime Durrës (UKD) njofton qytetarët se sot mund të shfaqen probleme në lidhje me furnizimin me ujë të pijshëm për të gjitha lagjet e qytetit. Për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike nga OSHEE në stacionin e pompave nga ora 08.00-16.00, nuk do të ketë furnizim normal dhe në disa zona të qytetit mund të vihen re crregullime përsa i përket orarit të furnizimit me ujë. UKD kërkon mirëkuptimin e qytetarëve në lidhje me këtë situatë", thuhet në njoftim.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rusia lavdëron përpjekjet e talebanëve për të stabilizuar Afganistanin, paralajmëron për terrorizmin