Merrnin 500-1000 euro për transportin e emigrantëve drejt Tiranës, arrestohet 19-vjeçari në Pogradec! Në kërkim shoku që kontrollonte rrugën për policë

Merrnin 500-1000 euro për transportin e emigrantëve drejt Tiranës, arrestohet 19-vjeçari në Pogradec! Në kërkim shoku që kontrollonte rrugën për policë

Foto ilustruese

Një 19-vjeçar i identifikuar si Maldin Hekurani është arrestuar nga policia në Pogradec se poo transportonte 6 emigrantë të paligjshëm.

Në kërkim është shpallur shoku i tij 21-vjeçar i identifikuar si N. Ç., që kontrollonte rrugën dhe sinjalizonte në rast se kishte policë.

Ata merrnin 500-1000 euro për transportin e emigrantëve drejt Tiranës. Hekuran u kap teksa drejtonte me automjetin tip ‘Benz’, brenda të cilit ishin 6 emigrantë të cilët kishin si qëllim kalimin e paligjshëm drejt vendeve të BE-së.     

Të dy shokët që bashkëpunonin ishin banues në Kavajë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprime të mëtejshme.

 

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë