Mes festës e dhuratave, vogëlushja 6-vjeçare feston ditëlindjen në Kampin e Emergjencave në Vorë

Ministra Balluku dhe fëmijët

1575404256_be.png

Melisa është vajza që festoi ditëlindjen në Kampin e Emergjencave në Vorë, pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit.

Fëmijët iu rikthyen normalitetit, duke kërcyer e kënduar për disa momente, pas traumës së tërmetit.

Ministrja Belinda Balluku ka marrë pjesë në festën e vogëlushes 6 vjeçare,  ku ka festuar me të gjithë fëmijët e pranishëm.

Ajo  ka uruar vogëlushen duke i shprehur të ketë vetëm shëndet e lumturi pranë prindërve e gjyshërve.

Për vogëlushen kjo ishte ditëlindja më e bukur që kishte festuar deri tani.

Shumë urime për ty! Shumë urime për Melisën! Melisa tha që kjo është ditëlindja më e bukur që ka pasur. Në Kampin e Emergjencave në Vorë, mes tingujve të muzikës dhe lojërave të fëmijëve, festuam ditëlindjen e vogëlushes 6-vjeçare, të gjithë bashkë si një familje e madhe! Jetë të gjatë Melisës, shëndet e lumturi bashkë me prindërit e me gjyshërit, u bëfsh sa më e madhe”, tha ministrja Balluku.

Ministrja Balluku gjithashtu garantoi se askush në këtë situatë nuk do jetë vetëm sepse  asgjë nuk është e pamundur kur jemi në këmbë.

“Askush nuk është vetëm, sot jemi edhe më të fortë, sepse jemi të bashkuar! Asgjë nuk është e pamundur, kur është në këmbë”, u shpreh Balluku.


Lajmi kryesor:

MOBILIZIMI/ Bashkia e Tiranës miraton qiranë 1 vjeçare me vlerën e tregut për familjet e prekura nga termeti...Meta 4 kërkesa qeverisë


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?×

Lajmi i fundit

John

Të përfituara nga trafiku i drogës/ Report Tv zbardh vendimin e sekuestros nga GJKKO për pasuritë e Ylli Ndroqit