POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Mësuese, doktorë, vajza e konsullit dhe ish-sportist/ Lista e PS-së në Shkodër, në Elbasan kandidon vajza e Sejdinit

Shqiptarja.com zbardh listën e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë nga PS-ja për qarkun e Shkodrës. Në kryeqendrën e veriut Partia Socialiste do të kandidojë me Valdrin Pjetrin. "Sa privilegj dhe përgjegjësi është për mua dhe stafin që të bëjmë më të mirën për këtë qytet të mrekullueshëm, në vijim do të fillojmë takimet me qytetarët dhe grupet e interesit se di duan të kenë qytetin nesër" tha Valdrin Pjetri.

Lista për këshilltarë kryesohet nga Teuta Zaja, që është mësuese, vijon më pas me ish-kryetarin e PS-së, Arvit Osja, Bledianë Nika, drejtoreshë shkolle, Gëzim Galiqi doktor, Aurora Dibra pedagoge, Jona Leqejza, vajza e konsullit të nderit të Austrisë në Shkodër, Gjergj Leqejza. Në listën ka edhe figura të tjera, mes tyre Oltion Luli, ish-kampion atletike.


 

Lista e kamdidateve per keshill bashkiak per Vaun e Dejes: 
1.Kristian Luigj Shkreli
2.Franga Gjergj Kola
3.Marte Preng Ftoni
4.Simon Ded Dodaj
5.Bujar Ruzhdi Shimaj
6.Rita Pal Preçi
7.Sulejman Ali Hasmegaj
8.Davida Zef Huba
9.Mark Lazer Bisha
10.Sanije Reshit Salja
11.Ardian Qamil Çelepija
12.Florida Rrok Ndoja
13.Sabah Ferid Ymeri
14.Loshe Zef Geraj
15.Angjelin Prek Ndrekaj
16.Valbona Fran Lluka
17.Zef Gjok Kola
18.Brunilda Frano Kovaçaj
19.Frano Ded Ndoja
20.Paskualina Zef Preçi
21.Ardit ismail Garupi
22.Lestin Viktor Ndoja
23.Eduard Viktor Paloka
24.Mirela Gjon Lala
25.Viktor Gjon Ranzi
26.Vera Kol Preku
27.Gani Bahri Zagani
28.Manjola Zek Ndoci
29.Gjon Jak Pleshaj
30.Rita Ndue Lazri
31.Elvis Ndoc Preçi
32.Bukurije Xhafer Kaziu
33.Ruzhdi Shaban Kapidanja
34.Drita Pashuk Ranzi
35.Viktor Mark Bujari
36.Marije Gjergj Lleshi
37.Frano Ndoj Dajani
38.Xhulja Ndoc Jeraj
39.Gjergj Jak Vasija
40.Shpresa Idriz Topalli
41.Agim Zeqo Zalej
42.Zamira Ndue Shkreli
43.Anton Pjeter Dodani
44.Nik Tome Shpati
45.Dylaver Can Moriqi
46.Lorenc Pjeter Ndoja

Lista e Elbasanit
Ndërsa që për qarkun e Elbasanit pritet që emrat e dorëzuar në KQZ të prezantohen pasditen e sotme. Report Tv mëson se veç kreut aktual të qarkut Bukurosh Stafa, në listë është edhe dekanes së Fakultetit Ekonomik Imelda Sejdini (vajza e kryetarit aktual te bashkise Qazim Sejdini qe nuk do te kandidoje me per nje tjeter mandat), pedagogeve Arbër Gjeta, Mjalinda Peza, Hysen Domi dhe Hektor Çiftja. Ndër emrat e tjerë është mësuesja Rovena Islami dhe sekretarja e Përgjithshme e Prefekturës Eva Bici. Nuk do të mungojnë dhe emrat që kanë dhe qenë në mandatin e kaluar si mjekja e njohur Irena Palloshi, juristja Luiza Popja, Brunilda Fingo si dhe Ana Muça, Jana Sinani, Enerjeta Ferra dhe plot emra me reputacion.

 

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • shkodrani: 15/05/2019 15:05

    Gezim Galiqi doktorr shum i mire nga ana profesionale POR nga ana njerezore, person shume i flliqun, person makaber, pa piken e njerzillekut, njiri i ult. vetem njiri nuk i thuhet ksaj vemje ne forme njeriu. edhe kafshet kane ndjenja, ky hic, pra me keq se kafsha eshte. Mendim i shume njerzeve ne Shkoder. Sidoqofte PS-se i uroj fitoren ne Shkoder. Duke mos pasur kundershtar, shpresoj qe ti fitoje pasi edhe nje gomar te vendose PD,do i kishte fitu Valdrini mund te jene shume i afte por zgjedhje e dobet e PS me kete emer te panjohur.

    Përgjigju