Meta mbështet thirrjen e KQZ-së: Sa më shumë parti dhe kandidatë, do të thotë më shumë mundësi për një pjesëmarrje historike në referendumin e 25 prillit

Presidenti Ilir Meta

Pas thirrjes së kreut të KQZ-së Iliran Celibashi drejtuar partive politike për dorëzimin e listave të kandidatëve brenda afatit, ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta duke thënë se mbështet këtë thirrje.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ai shkruan se sa më shumë parti, sa më shumë zgjedhje të ndryshme për qytetarët, sa më shumë kandidatë me integritet të lartë moral e qytetar dhe të pa kapur nga dekriminalizimi, do të thotë më shumë mundësi për një pjesëmarrje historike në referendumin e 25 prillit për të ardhmen evropiane të Shqipërisë.


Lajmi kryesor:

Kreu i KQZ-së Celibashi thirrje partive politike: Dorëzoni brenda afateve dhe jo në moment të fundit emrat e kandidatëve për deputet


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Nëse prishet pajisja e identifikimi biometrik? Celibashi: Do zëvendësohet për 2 orë, nëse s'bëhet e mundur do votohet manualisht