Meta merr dhuratën e veçantë nga Arqipeshkvin në ndalesën në Tivar: Mezi pres të lexoj një nga botimet njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tonë

Presidenti Ilir Meta gjatë paradites së sotme ka bërë një ndalesë  në Tivar, ku është takuar dhe ka zhvilluar një bisedë me Arqipeshkvin, Imzot Rrok Gjonlleshaj.

Meta mori edhe një dhuratë "Monografinë e Arqipeshkvisë së Tivarit", një botim voluminoz kushtuar njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tonë.

“Mezi pres ta lexoj”, shkruan Meta në postimin e tij në rrjetin social Facebook.


Lajmi kryesor:

Një e diel historike, Meta: Kënaqësi të vizitoja disa nga monumentet kulturore të trevës së Krajës, ndër të cilat edhe Kishën e Gjon Buzukut


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Gjyqtarë që s'bazohen tek memoria