Meta pa maskë me ambasadoren e Francës, s'ndal propagandën kundër integrimit: Shqipëria larg përmbushjes së kushteve për zhvillimin e Konferencës Ndërqeveritare

Elisabeth Barsacq dhe Ilir Meta

Kreu i shtetit Ilir Meta vijon të bëjë propagandë kundrejt vendit tonë, sa i përket integrimit në BE.

Përmes një postimi në rrjete sociale ai bën me dije se ka pritur në takim sot ambasadoren e re të Francës në Shqipëri, Elisabeth Barsacq, ku nw fokus ka qenw integrimi.

"Pranova me shumë kënaqësi Letrat Kredenciale të Ambasadores së re të Francës në Shqipëri, Sh.S.Znj. Elisabeth Barsacq. Vlerësova marrëdhëniet shumë të mira tradicionale dhe politike me Francën dhe e falënderova për mbështetjen e pakursyer e të sinqertë të dhënë në avancimin e Shqipërisë në procesin e integrimit europian. Theksova se vendimi politik i Këshillit Europian i marsit për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mundësi historike për përparimin drejt Bashkimit Europian", shkruan Meta.

Mirëpo edhe në këtë takim presidenti nuk ndalet duke thënë se vendi jonë sipas tij është larg përmbushjes së kushteve  për konferencën e parë ndërqeveritare. Ndrëkaq vihet re se të dy janë pa maska.

"Vura në dukje se, fatkeqësisht, Shqipëria është ende shumë larg përmbushjes së kushteve që kërkohen për zhvillimin e Konferencës së Parë Ndërqeveritare, pasi kushti i parë kyç, reforma zgjedhore konsensuale, që do duhet t’i paraprijë zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, u prish në mënyrë të njëanshme nga mazhoranca me ndryshimet e njëanshme të Kushtetutës dhe Kodit Zgjedhor.

Inkurajova rritjen e investimeve franceze në Shqipëri dhe, në këtë kuadër, shpreha besimin se hyrja në fuqi e Marrëveshjes me Agjencinë Franceze të Zhvillimit (AFD), do t'i japë një shtysë të rëndësishme projekteve zhvillimore në vendin tonë", shton Meta.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento

Komente

 • Iris: 29/10/2020 02:12

  Ore,ore,lule bore.Pse buzeqeshja e Metes duket si skermitje ?!

  Përgjigju
 • Hinglateri: 28/10/2020 17:07

  Nxin Shqipwrinw nje hajdut me cizme nje mafioz

  Përgjigju
 • Sula: 28/10/2020 16:45

  Eh mer Rama-dan cfar na bone qe e bere president.Ky eshte kundra vendit dhe jo vetem PS dhe teje

  Përgjigju
 • Bonoparti krenaria e frances: 28/10/2020 16:27

  Si ka mundesi qe te bjere kaq pertoke krenaria e frances te pozoje me nje halabak president, hajdut, kurvar, matrapaz, kokekateror, coban cepani, degjenerate, pordhac,kokepalare, kokeloqe, bythemut, e shume e shume te tjera.

  Përgjigju
 • Likja: 28/10/2020 16:14

  Fytyra djallesore dhe intrigante e ketij halabaku turperon vendin dhe presidencen,njeri i lig.

  Përgjigju
 • faro: 28/10/2020 16:09

  Ç'behet kështu?! Europiania e dytë që del në foto e përkulur para Metës. Sa lehtë e humbi mendjemadhësinë franceze kjo ambasadore? Pse?

  Përgjigju
  • Santa: 29/10/2020 18:17

   You are foolish Albanian crowd, France, Greece loving you? Greece on your Sea,which already Rama sold to them×

Lajmi i fundit

John

Arrestohet shqiptari me kokainë e hashash në Greqi! Policia: Pas tij qëndron një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të drogës në vend