Meta takim me Haradinajn në Prishtinë pas dorëheqjes: Krenar për karakterin e tij frymëzues

Ramush Haradinaj dhe Ilir Meta

PRISHTINË- Presidenti Ilir Meta takon në Prishtinë ish-kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj i cili u dorëhoq nga posti i kreut të ekzekutivit dy ditë më parë. Kreu i shtetit ka postuar foto me Haradinajn teksa e quan atë kryeministër. Meta shprehet se ndihet krenar për karakterin e tij frymëzues.

"I lumtur të takoja sot Kryeministrin Ramush Haradinaj në Prishtinë. Krenar për karakterin e tij frymëzues!", shkruan Meta.

Kjo vizitë është komentuar edhe nga vetë Haradinaj. Ai thotë se ky është një rast i mirë për të këmbyer mendime rreth aktualitetit politik.

"Kënaqësi e veçantë të takoj sonte në Prishtinë Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, bashkë me vajzën Borën. Rast i mirë për të këmbyer mendime rreth aktualitetit politik në Kosovë, Shqipëri dhe rajon. Në proceset që po kalon Kosova, angazhimi i përbashkët përballë sfidave e fuqizon faktorin shqiptar", shkruan Haradinaj.

Foto e postuar nga presidenti Ilir Meta

 • Sondazhi i ditës:

  E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento

Komente

 • London: 22/07/2019 12:47

  O Like nuk ke shku vete o njesh. Te kane derguar padronet. Shpresoj qe Ramushi te mos jete aq naiv te ndaj çdo gje me ju. Atyre padroneve te tu vetem kjo u mungonte. Luli me "investigimet" e tija vazhdon ta terheqe çdo 3 vjet Ramushin ne Hage. Tani o Like shko dhe ti mos i veni kapak asaj pune dhe groposni Ramushin dhe UÇK-ne. Kane problem te madh Serbo-Ruset se nuk mund te mobilizojne gjeneralin "Sali Aspirina" se ate nuk e begenis kush atje ne Kosove me. "Patriote leshi" si ti si Luli si Saliu qe nuk ua mban te perballeni qofte edhe me gjykatat shqiptare ku i kishit te gjithe ne xhep me gjygjtare prekurore dhe jo si Harejdinaj qe nuk ju tremb Hages ďhe çdo gjykate. Burreca qe te vritni diten e te qani naten.

  Përgjigju
 • Sportisti: 22/07/2019 10:43

  O shoku president je bo si shapkat e gabit....po si s'ke fytyrë more burrec....po kaq i shpërlarë paske qënë !!??

  Përgjigju
 • Toni: 22/07/2019 09:07

  Pse mer ramush i jep shansin metes te pastroje sado pak fytyren duke dale.krahe teje!! Nuk te falet

  Përgjigju
 • Tani: 22/07/2019 08:55

  E keni ba presidencen qesharake me ket zonj te par qe keni vu ! Nje femi

  Përgjigju
 • edi: 22/07/2019 00:57

  A eshte Hajredini si ty apo ska haber fare cfare lloj bastardi ishe je dhe do te ngelesh ,njeri i felliqur ,qe jo vetem snjeh turp per pislleqet tuaja ,Por kerkon te quhet atdhetar ,demokrat ,europian ,amerikan Kush je ti nje KOMUNIST i lindur e rritur ne ate fole grenxas Qe volle ate Popull aq besnik ,te besoi dhe i mashtrove duke buzeqeshur dhe me dashuri e qetesi Volle pasurine Kombetare Si CEZ,FLORIRIN E GJITHCKA TE RA NE DORE ,Don SPAK ,APO VETTING DHE DREJTESI ,SE PO I VE EMRA TE NDRYSHEM SI Ramaforme , Per pak dite or pune 3-4 javesh je ne thes si Derr Skrapari

  Përgjigju
 • Toçi: 21/07/2019 23:42

  Ai vlerësohet për këtë gjest sepse kur është në të drejtë nuk ka pse të ketë frikë,por ju edhe në të shtrembër vazhdoni me të njëjtin avaz..shpresojmë që Shqipëria të çlirohet sa më shpejt nga ju dhe soji juaj

  Përgjigju
 • Hinglateri: 21/07/2019 23:13

  Pse ndot duart e pastra Ramish me nje hajdut ordiner e mafioz

  Përgjigju
 • Ylli shamunaqes: 21/07/2019 23:05

  O burra kush ta takoje i pari...

  Përgjigju
 • Toni: 21/07/2019 21:41

  Ju ropet shqiperin e nuk jeprni doreheqje

  Përgjigju
 • ERP: 21/07/2019 21:33

  Takohen gjarpri me budallain

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Krujë, 7 raste të reja me koronavirus