Mijëra qytetarë dalin në shesh
për të festuar vendimin e CAS
VD/Festimet te Sheshi Nënë Tereza
FOTO/Festa e tifozëve te sheshi

TIRANË - Qindra qytetarë kanë dalë në sheshin “Nënë Tereza” për të festuar vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv që i dha fitoren në tavolinë kombëtares shqiptare.

Ky vendim i jep shumë shpresa objektivit të Shqipërisë për t’u kualifikuar në kampionatin evropian “Francë 2016”, që do të shënonte pjesëmarrjen e parë për kombëtaren kuqezi në të gjithë historinë.

Tashmë, Shqipëria ndodhet e dyta në Grupin I, çka e kualifikon direkt në fazën finale të evropianit. Deri në fund të fazës eliminatorë, kuqezinjtë do të luajnë dhe katër ndeshje (me Danimarkën, Portugalinë, Serbinë dhe Armeninë).
festimet per 3 piket
festimet per tre piket
festimet per tre piket
festimet per tre piket
festimet e tre pikeve
 Foto të tjera 
festimet per 3 piket
festimet per tre piket
festimet per 3 piket
festimet per tre piket
festimet e tre pikeveRedaksia Online
(f.s/shqiptarja.com)