Milan heziton, Liverpool dhe Arsenal hidhen në sulm për Asensio-n! Monza e Berlusconi-t tenton Dezko-n

Milan heziton, Liverpool dhe Arsenal hidhen në sulm për Asensio-n! Monza e Berlusconi-t tenton Dezko-n

Futbollisti i Real Madrid Marco Asensio

Të reja raportohen për Marco Asensio-n, spanjollin e Real Madrid që ‘galaktikët’ duan ta shesin, duke qenë se verën e ardhshme i përfundon kontrata. Pista për te Milan po zbehet dita-ditës dhe sipas ‘tuttomercatoëeb’ Liverpool dhe Arsenal janë interesuar për mëngjarashin 26-vjeçar. Klubi spanjoll kërkon 30 milionë euro, por blerja e Asensio-s mund të mbyllet edhe për 25.

Nga Italia shkrujnë se Monza ka nisur kontaktet për blerjen e Edin Dzekos nga Inter. Administratori Galliani ka telefonuar agjentët e futbollistit të Inter, pasi klubi zikaltër po kërkon të lirojë vend për blerjen e Dybala-s. Një detaj ndihmues është edhe marrëdhëniet e mira mes klubeve. Përveç Monza-s një sy nga Dzeko e mbajnë edhe Juventus me Napolin.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik me 4 viktima në Itali, flet shoku i 18-vjeçarit shqiptar: Ishte portier i fortë

Aksidenti tragjik me 4 viktima në Itali, flet shoku i 18-vjeçarit shqiptar: Ishte portier i fortë