Militantët e Bashës u përplasën verbalisht me deputetët e PD-së, Bardhi: Hodhën në ërë bashkëjetesën brenda partisë

Militantët e Bashës u përplasën verbalisht me deputetët e PD-së, Bardhi: Hodhën në ërë bashkëjetesën brenda partisë

1686124992_pd.jpg

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka reguar përsa i takon dhunës verbalë të militantëve të Bashës ndaj deputetëve. Bardhi thotë se dhuna e presioni ndaj tyre hedh në erë bashkëjetesën brenda partisë. Ai kërki distancë publike.

’Dhuna verbale, presioni dhe shantazhi ndaj deputetëve të PD që mendojnë ndryshe nuk janë mjete politike. Kjo sjellje prej grupimi paramilitar hedh në erë bashkëjetesën brenda kësaj force politike dhe dërrmon në mënyrë përfundimtare besimin e qytetarëve tek PD.  Duke dënuar me forcë aktet e dhunës kundër deputetëve të PD, anëtarëve të Kryesisë dhe gazetarëve, u kërkoj secilit kolegë të distancohen publikisht prej tyre. Përmes dhunës, presionit dhe shantazhit nuk ndërtohet asgjë afatgjatë, në interes të demokratëve dhe të Shqipërisë.’- shkroi Bardhi.


Lajmi kryesor:

10 orë debat! Mes tensionesh hapet gara për kreun e PD! Bardhi e deputetët braktisin mbledhjen, 2 dorëheqje brenda kryesisë! Tabaku dorëhiqet nga posti i nënkryetares


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Sunak planifikon të ‘ndalojë duhanin’ për brezat e rinj

Sunak planifikon të ‘ndalojë duhanin’ për brezat e rinj