Ministri grek Nikos Dendias takon në Tiranë kreun e Omonias: Diskutuam për problematikat e minoritetit

Ministri grek Nikos Dendias takon në Tiranë kreun e Omonias: Diskutuam për problematikat e minoritetit

Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias, e ka nisur vizitën e tij zyrtare në Tiranë me kren e degës së Omonias në Himarë, Fredi Beleri. Dendias ka publikuar një foto nga takimi, ku shprehet se me Belerin kanë diskutuar sa i takon problematikave të minoritetit grek në Shqipëri.

‘Në nisjen e vizitës time në Tiranë, u takova me Presidentin e degës së Omonias në Himarë, Fredi Beleri, i cili më informoi mbi çështjet dhe problematikat e minoritetit grek në Shqipëri’, shkruan ai.

 


Lajmi kryesor:

Dendias në Tiranë: Nisim procedurat për heqjen e ligjit të luftës dhe njohjen e pensioneve të shqiptarëve! Xhaçka ngre çështjen e pronave të çamëve, paralajmërimi i grekut: Pasoja për integrimin


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)