Ministrja e Jashtme takon të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin: Presim të bashkëpunojmë për integrimin e Shqipërisë në BE

Ministrja e Jashtme takon të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin: Presim të bashkëpunojmë për integrimin e Shqipërisë në BE

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka zhvilluar një takim me të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Xhaçka ka ndarë foto nga takimi, ndërsa shkruan se kanë diskutuar për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Ministrja thotë se presin mbështetjen e Gjermanisë sa i takon rrugëtimit të Shqipërisë në union, si edhe të bashkëpunojnë ngushtë për Samitin e Procesit të Berlinit që do të mbahet në nëntor.

“Takim i shkëlqyer me përfaqësuesin special të qeverisë gjermane për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. Mirënjohje ndaj Gjermanisë, por edhe personalisht z. Sarrazin, për mbështetjen e vazhdueshme për integrimin në BE të Shqipërisë. Mirëpresim të bashkëpunojmë ngushtësisht së bashku për integrimin në BE dhe në Samitin e Procesit të Berlinit në nëntor”, shkruan Xhaçka.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Ulja e temperaturave sjell reshjet e borës në Korçë! Në rrugën për fshatin turistik të Dardhës rekomandohet lëvizja me goma dimri

Ulja e temperaturave sjell reshjet e borës në Korçë! Në rrugën për fshatin turistik të Dardhës rekomandohet lëvizja me goma dimri